Google Reklam Avantajları

Google Reklam Avantajları

İnterneti verimli kullanmak isteyen bireysel veya kurumsal kullanıcılar Google üzerinde reklamlar vererek kendi ağlarını genişletmekte ve daha fazla kişiye erişim sağlamak da istemektedirler. Bu bağlamda Google reklamların çok avantajı da bulunmaktadır. Özellikle de internet üzerinde şirket kurup daha fazla alana yayılmak, müşteri ağını genişletmek isteyenlerin Google reklamlar ile bunu sağlaması oldukça kolay ve hızlıdır. Peki Google reklam avantajları nelerdir? İşte Google'da verilen reklamların kişilere ya da kurumlara sunduğu avantajlar:

  • İşletmenin ya da web sitesinin daha kolay bulunmasını sağlar
  • Satışa yönelik reklam oluşturma avantajı yakalayabilme
  • Düşük maliyetler ile reklam verme
  • İnternetteki müşterileri artırma
  • Reklam kampanyaları oluşturma
  • Kontrol edilebilir maliyetlerden yararlanma

Bu gibi avantajlardan yararlanarak sizler de işletmeniz için müşteri kitlenizi artırabilir daha fazla kişiye ulaşarak da yine kendinizi daha iyi tanıtabilirsiniz. İnternet çok büyük bir havuz olup milyonlarca kullanıcıya da sahiptir. Bu bağlamda internetin daha verimli kullanılarak satışların ve müşterilerin artırılması da Google reklamlar ile birlikte mümkündür.

Google Reklamlara Neden İhtiyaç Duyulur

Google reklamlara işletmeler ve bireysel olarak kişiler çok fazla ihtiyaç duymaktadır. Bunun en temel sebebi ise işletmelerin daha fazla müşteriye sahip olması, akabince cirolarını artırması ve neticesinde de işletmenin tanınırlılığını artırarak daha fazla prestij elde edilmesidir. Bu gibi imkanlar sunan Google reklamlar ile birlikte sizler de işletmenizin daha fazla değer kazanmasında etkili olabilirsiniz.

Google reklamların en büyük avantajları bunlar olup kişilerin kendilerine ait işletmelerini daha geniş alanlara yaymaktır. İnternetin büyük gücünden yararlanmak için sizler de Google reklamlardan yararlanabilir, Google sayfalarında daha fazla öne çıkabilirsiniz.

Google Reklam Ücreti

Google reklam ücretleri farklı paketlere sahip olup kişilerin bu noktada bütçelerine uygun olabilecek seviyede tercih yapmalarında da fayda vardır. Buna göre;

  • 1 aylık Pro Google Reklam Paketi ortalama 3000-3600 TL
  • 1 aylık avantaj Google Reklam Paketi ortalama 2250 - 2700 TL
  • 1 aylık standart Google Reklam Paketi 1500-1800 TL

Sizler de çok kolay biçimde Google üzerinden reklamlar vererek şirketinizin internet üzerindeki değerini artırabilir, çok fazla sayıda trafik elde edebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi
Sosyal Medyada Ticaret
Whatsapp
Ara