Instagram Alışveriş Özelliği

Son zamanlarda Alışveriş özelliğinde yaptığı değişiklikler ile sosyal medya üzerinden online alışveriş algısını değiştiren Instagram’da yer almak isteyen işletmeler ve içerik üreticiler, bireysel veya çalıştıkları dijital ajans aracılığıyla Instagram Alışveriş özelliğini aktifleştirebilirler. Sosyal medyanın popüler uygulaması Instagram’da online alışveriş özelliğini kullanabilmek için öncelikle Instagram’ın kabul ettiği pazarlardan birinde iş yapıyor olmanız gerekir. Ayrıca hesabınızın Instagram tarafından online alışveriş özelliği için onaylanmış olması da gerekir. Bireysel veya bir dijital ajans ile çalışan işletmelerin ve içerik üreticilerin Instagram Alışveriş özelliğini kullanabilmeleri için gerekli şartları daha detaylı bir şekilde incelemek için Instagram Alışveriş Özelliği Klavuzu‘nu okuyabilirsiniz.

Instagram Alışveriş Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Instagram hesabınızın bir işletme hesabı olması ve bu hesabın bir Facebook sayfasına bağlı olması gerekiyor. Ayrıca Instagram’dan online satış yapabilmek için fiziksel ürünler satıyor olmalısınız. Eğer bir dijital pazarlama ajansı ile birlikte çalışıyorsanız, ajansınız sizi uğraştırmadan Instagram Alışveriş özelliğini kullanabilmenize uygun olup olmadığınızı öğrenebilir ve gerekli işlemleri gerçekleştirir. Instagram’da alışveriş özelliği sadece Instagram tarafından online alışverişe uygun kabul edilen profillerde gözükür.

Şartları karşılayan işletme ve içerik üreticiler, bireysel veya iş yaptıkları dijital ajans aracılığıyla Facebook Katalog aracından yararlanarak bir katalog yüklemelidir. Facebook kataloğu hesabınıza bağlandıktan sonra ise alışveriş özelliğine kayıt yaptırabilmek için Instagram uygulamasına girmelisiniz. Profilinizde Ayarlar kısmına girerek buradan İşletme seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan Instagram Alışveriş seçeneğine tıkladıktan sonra ise sosyal medya uygulaması tarafından gösterilen adımları uygulayarak, hesabınızı değerlendirmeye gönderebilirsiniz. Hesabınızın Instagram tarafından değerlendirilmesi bir kaç gün sürebilir. Değerlendirme durumunuzu Ayarlar kısmında bulunan Alışveriş bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Profilinizin onaylanması durumunda Instagram tarafından size bildirim gönderilir. Profiliniz Instagram Alışveriş için onaylandıktan sonra gönderilerinizde, hikayelerinizde ve IGTV’de ürünlerinizi etiketlemeye başlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi
Facebook’ta Reklam verenlere Özel Yenilikler
Whatsapp
Ara