Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik; işletmelerin, şirketlerin vizyonunu, imajını dışa yansıtan en önemli unsurlardan biridir. Kurumsal kimlik çalışmalarını her şirketin yaparak kendisini daha iyi biçimde ifade etmesi ve neticesinde de daha başarılı bir iş sürecini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu anlamda kurumsal kimlik kavramının önemi her şirket tarafından anlaşılarak uygulanmasında da yarar vardır. 

Kurumsal kimlik kavramı kapsamınca tasarım çalışmaları, kartvizit çalışmaları, web sitesi çalışmaları ve buna benzer daha birçok somut çalışmanın örneğini oluşturur. Bu tür çalışmalar müşterilere şirketin nasıl gösterileceği konusunda da yardımcı olmaktadır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı, firmaların çok daha farklı biçimde dışa yansımasını belirtir. Buna göre kurumsal kimlik tasarımı ve çalışmaları genel olarak firmaya ait olan antetli kağıtları, kartvizitleri, sertifikaları, bayrakları, tahsilat mektuplarını, reklamları, broşürleri, irsaliyeleri, katalogları, bloknotları, takvimleri ve daha birçok unsuru kapsamaktadır. Tüm bu unsurlar bir firmada olması gereken ve müşteriye de sunulması gereken unsurlarla birlikte yine firmanın kalitesini, girişimcilik alanındaki yetkinliğini ve vizyonunu da niteler derecesinde bir model örneği oluşturmaktadır.

Kurumsal kimlik tasarımıyla birlikte firmalar müşterilerine çok daha etkili biçimde yaklaşmakta, kendilerini çok daha iyi biçimde ifade etmekte ve belki de tek bir sloganla şirket vizyonunu da özetlemektedir. Bu bağlamda kurumsal kimlik tasarımları her firmanın mutlaka önem vermesi gereken tasarımlar olarak da nitelendirilebilir.

Sosyal Medya Yönetimi
UX Tasarım ve UI Tasarım Nedir?
Whatsapp
Ara