Yazılım & Teknoloji

Yazılım & Teknoloji

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım; kişi ya da kurumların hedef kitleleri ile iletişim kurabilmeleri ve sundukları hizmet ve ürünleri tanıtabilmesi için gerekli olan sitenin tasarımını ifade etmektedir. Günümüzde internetin ve teknolojinin gelişmesi, web tasarımın kişiler ve firmalar tarafından yoğun bir şekilde ilgi görmesini sağlamaktadır. Bilindiği üzere 21.yüzyıl İnternet ve Bilişim Çağı olarak adlandırılır. İnternet, insan hayatı için o denli önemli bir konuma gelmiştir ki pek çok kişi ve firma bireyler ile iletişim kurabilmek için web sitelerini kullanmaya başlamıştır. Bu noktada web tasarım, web yazılım gibi kavramlar ortaya çıkar. Web tasarımın hem firmalar hem de kişiler için son derece önemli olduğunu ifade edebiliriz. Web tasarım ajansları tarafından sunulan web tasarım hizmetini müşterilerimize sunarken çeşitli aşamaları gerçekleştirmektedir. Ancak söz konusu aşamaları ile ilgili detaylı bilgiye geçmeden önce web tasarımın öneminden ve olmazsa olmaz noktalarından bahsetmek çok daha doğru olacaktır. Şimdi gelin web tasarımın neden önemli olduğunu hep birlikte inceleyelim.

Web Tasarımın Önemi

Web tasarım, web sitelerini ziyaret eden kişilerin ilk karşılaştığı görüntüdür. Web tasarımın kusursuz ve kişi ya da kurumun amacı ile uygun olması web sitelerini ziyaret eden kullanıcıların etkilenmesini sağlar. Bu nedenle web tasarım ile başarı elde edebilmek için söz konusu tasarım çalışmalarının profesyonel ve tasarım kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

Web tasarımın etkili bir şekilde hazırlanıp kullanılabilmesi için çeşitli unsurlara dikkat edilmesi gerekir. Bunlardan ilki düzen unsurudur. Fotoğrafların, yazıların ve kullanılan renklerin bir düzen ve uyum içerisinde olması web tasarımın kusursuz bir şekilde oluşturulmasını sağlar. Ancak birbiri ile uyumlu olmayan fotoğraf, font ve diğer grafik elemanları ile başarıya ulaşılabilmesi mümkün değildir. Yaratıcı bir web tasarımı olması da sizi rakiplerinizden ayıracaktır. Tam da bu noktada web tasarımda profesyonel bir destek almanın önemi ortaya çıkmaktadır.

Firmaların ve kişilerin amaçları doğrultusunda oluşturacakları web sitelerinden gereken verimi alabilmeleri için işi uzmanına bırakmaları son derece önemlidir. Web tasarımda olmazsa olmaz kriterlerimizi ise aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Web Sitesinin Kullanılabilirliği

Web Sitesinin İşlevselliği

Web Sitesinin Sadeliği

Mobil Uyumlu Responsive Web Sitesi

Web Tasarım Aşamaları

Ürün Fotoğrafçılığı
İnternet Reklamcılığı
Whatsapp
Ara